Strona główna » Blog » Jak wygląda w Polce uproszczoną restrukturyzacja przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego, zwaną postępowaniem o zatwierdzanie układu?

Jak wygląda w Polce uproszczoną restrukturyzacja przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego, zwaną postępowaniem o zatwierdzanie układu?

jak przebiega restrukturyzacja spółki?

Dla rolniczych przedsiębiorstw przeżywających trudności finansowe odpowiedzią może być uproszczona postępowanie PZU. Rozwiązanie to przeznaczone jest dla osób, które utraciły już zdolność do spłaty obecnych zobowiązań lub są w niedalekiej przyszłości zagrożone.

Postępowanie restrukturyzacyjne może być szybkie, proste i niedrogie. Jeśli jesteś rolnikiem potrzebującym pomocy, nadzorca układowy, zwany też doradcą restrukturyzacyjnym, pomoże Ci stworzyć plan spłaty wierzycieli i ratowania gospodarstwa. PZU, czyli gotowy układ z wierzycielami, może być dochodzony, jeżeli kwota wierzytelności spornych podlegających głosowaniu nad układem nie przekracza 15% sumy wierzytelności. Nasz doradca wspólnie z Państwem przygotuje propozycje warunków układu, zbierze niezbędne głosy i złoży wniosek o akceptację. Postępowanie PZU toczy się poza sądem, a rola sądu ogranicza się do zatwierdzenia układu. Jako dłużnik możesz liczyć na natychmiastowe wstrzymanie egzekucji, redukcję zadłużenia, ochronę majątku i utrzymanie ważnych umów.

Jaki jest cel uproszczonej restrukturyzacji przedsiębiorstwa lub gospodarstwa?

Celem PZU jest dojście do porozumienia z wierzycielami i wypracowanie planu spłaty zadłużenia. Zapobiegnie to również dalszym działaniom komorników lub urzędników administracyjnych, chroniąc firmę przed niewypłacalnością. Korzystając z PZU, masz szansę na znaczące zmniejszenie zadłużenia przy jednoczesnym utrzymaniu ważnych kontraktów, które są niezbędne do funkcjonowania Twojej firmy. Dzięki temu masz zasoby, możliwości i niezbędne środki, aby poprawić swoją sytuację finansową, szczególnie w przypadku swojej małej farmy, i zapobiec wszelkim szansom na jej zamknięcie.

Kto może czerpać korzyści z uproszczonej restrukturyzacji PZU firmy lub gospodarstwa?

Jeśli rolnikowi lub firmie rolnej grozi niewypłacalność lub grozi jej niewypłacalność, doradca restrukturyzacyjny może potencjalnie zaoferować pomoc w otwarciu PZU.

Ile trwa otwarcie uproszczonej restrukturyzacji PZU firmy lub gospodarstwa?

Kwestią sporną jest czas potrzebny do rozpoczęcia uproszczonej restrukturyzacji przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego. Termin otwarcia jest uzależniony od kancelarii. Zdając sobie sprawę z krytycznego znaczenia czasu, nasza firma może wszcząć postępowanie o zatwierdzenie w ciągu 48 godzin od otrzymania wymaganych dokumentów. W przypadku pilnej sprawy termin może ulec dalszemu skróceniu.

Jaki jest szacowany czas uproszczonej restrukturyzacji PZU firmy lub gospodarstwa?

Najszybszym sposobem na restrukturyzację firmy jest skorzystanie z PZU. Proces ten trwa niekiedy dłużej niż 7 miesięcy, z uwzględnieniem czteromiesięcznego zabezpieczenia przed działaniami egzekucyjnymi.

Czy uproszczona restrukturyzacji PZU firmy lub gospodarstwa może zapobiec występowaniu egzekucji komorniczych i administracyjnych?

Po dokonaniu stosownego obwieszczenia masz gwarancję zabezpieczenia przed egzekucjami komorniczymi lub administracyjnymi. Zabezpieczenie to będzie obowiązywało przez okres czterech miesięcy, podczas których wszystkie postępowania egzekucyjne, w tym roszczenia majątkowe, takie jak licytacje nieruchomości, zostaną wstrzymane.

W którym momencie jestem zabezpieczony przed wdrożeniem w ramach uproszczonej restrukturyzacji firmy lub gospodarstwa rolnego?

Gdy tylko doradca restrukturyzacyjny obwieści dzień układowy, jesteś zabezpieczony przed egzekucjami komorniczymi lub administracyjnymi. Ogłoszenie to następuje po skompletowaniu przez doradcę restrukturyzacyjnego wymaganych dokumentów i wpisie informacji do KRZ.

Jakie są potencjalne środki zaradcze, które mogą mi pomóc w ucieczce z trudności finansowych?

Restrukturyzując swoją firmę lub gospodarstwo, masz szansę na zmniejszenie zadłużenia nawet o 30-70%. Wszelkie inne zobowiązania możesz rozłożyć na łatwe w obsłudze raty, a nawet możesz opóźnić termin ich spłaty. Nasz zespół będzie współpracować z Tobą w celu stworzenia planu spłaty, który jest wykonalny i ma duże prawdopodobieństwo sukcesu. Możliwe jest tymczasowe wstrzymanie wszystkich Twoich długów wobec wierzycieli, zapobiegając narastaniu odsetek i długów. Dzięki temu zyskasz czas potrzebny na wdrożenie działań, które pomogą poprawić stabilność finansową Twojego gospodarstwa.

Jakie korzyści można odnieść z uproszczonej restrukturyzacji PZU firmy lub gospodarstwa?

  • Masz możliwość zmniejszenia zadłużenia,
  • Indywidualny plan spłaty zadłużenia tworzony jest w oparciu o Twoje indywidualne możliwości finansowe.
  • Kontrola nad Twoim majątkiem osobistym nie zostaje utracona.
  • W PZU nie biegasz po Sądach.

Najszybszą, prostą i ekonomiczną metodą jest wszczęcia postępowania restrukturyzacyjnego jest ratowanie gospodarstwa znajdującego się na skraju niewypłacalności. Twoje bieżące wysiłki na rzecz egzekwowania przepisów będą wstrzymane, a wszelkie próby wszczęcia nowego postępowania nie będą akceptowane. Jako drobny rolnik lub firma konieczne jest posiadanie zabezpieczeń zapobiegających nagłemu zerwaniu kluczowych umów. Umowy te mają kluczowe znaczenie dla pomyślnego funkcjonowania Twojej farmy i ważne jest, abyś był przed nimi chroniony ich zakończenie.

Skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu 889-808-743 lub pod adresem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *