Strona główna » Blog » Restrukturyzacja zadłużenia.

Restrukturyzacja zadłużenia.

restrukturyzacja zadłużenia

Restrukturyzacja zadłużenia (także dostępna dla firm i gospodarstw rolnych) może mieć głęboki i optymistyczny wpływ na jego przyszłość. Reorganizując wewnętrzną strukturę przedsiębiorstwa, można:

 • zwiększyć efektywność
 • zwiększyć produktywność 
 • obniżyć koszty
 • uchronić się przed upadłością
 • oddłużyć się znacząco
 • zwiększyć szansę na rozwój

Restrukturyzacja zadłużenia może również zapewnić możliwości wzrostu i ekspansji, a także umożliwić przedsiębiorstwom dostosowanie się do zmian na rynku. Jest to strategiczne posunięcie, które może prowadzić do długoterminowego sukcesu i rentowności firmy. To nie jest rozwiązanie tylko dla dużych firm, i międzynarodowych spółek.

Przeprowadzając skutecznie postępowanie restrukturyzacyjne, Twoja firma może odnieść wiele korzyści. Przede wszystkim daje Twojej firmie szansę na wyjście z wszelkich finansowych zawirowań. 

Restrukturyzacja zadłużenia – jak ją wszcząć?

Skutecznym rozwiązaniem zarządzania zadłużeniem jest podzielenie procesu spłaty na mniejsze, łatwiejsze w zarządzaniu raty. W ten sposób możesz złagodzić stres związany z koniecznością spłacenia dużej sumy pieniędzy na raz, a jednocześnie poczynić stały postęp w kierunku uwolnienia się od długów. 

Restrukturyzacja zadłużenia pomoże:

 • Częściowo umorzyć dług, możemy pomóc Ci osiągnąć znaczne zmniejszenie całkowitej kwoty zadłużenia. 
 • Opóźnienie w realizacji zaplanowanych zobowiązań.
 • Zamiana zaległych długów na udziały lub akcje. 
 • W dziedzinie finansów nierzadko można spotkać się ze zmianami zabezpieczeń, takimi jak uchylenie zastawów lub przeniesienie własności. 

Zmiany te mogą mieć znaczący wpływ na „krajobraz finansowy” i niezwykle ważne jest, aby poruszać się po nich ostrożnie i precyzyjnie. 

Często pojawia się pytanie: dlaczego warto rozważyć restrukturyzację przedsiębiorstwa, które jest przykryte górą długów? 

Odpowiedź jest prosta. Dzięki restrukturyzacji zadłużenia możesz tchnąć nowe życie w swój biznes i ponownie osiągnąć stabilność finansową. Restrukturyzacja umożliwia:

 • zmianę modelu biznesowego
 • usprawnienie operacji 
 • optymalizację zasobów finansowych
 • uwolnienia nowego potencjału wzrostu
 • przyciągnięcie inwestorów 
 • wzmocnienia swojej reputacji na rynku

Nie pozwól, aby długi Cię powstrzymywały. Podejmij odważny krok w kierunku restrukturyzacji swojego przedsiębiorstwa i uwolnij pełny potencjał swojego biznesu już dziś. 

W momencie rozpoczęcia postępowania restrukturyzacyjnego w dużym uproszczeniu dotychczasowe zadłużenie nie jest spłacane przez cały czas trwania procesu. Oznacza to, że w okresie poprzedzającym sfinalizowanie układu pozyskane środki będą mogły zostać w całości wykorzystane na bieżącą działalność gospodarczą, a nie tylko na spłatę zaległych zobowiązań. Długość tego okresu może wynosić od minimum 3 miesięcy do ponad roku w przypadku najprostszego postępowania. 

Dodatkowo wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego powoduje: 

 • Komornicy zawieszają postępowanie egzekucyjne, dzięki czemu możesz odpocząć od stresującej sytuacji. 

Zarówno banki, jak i kontrahenci często borykają się z niewypłacalnymi dłużnikami, którzy nie są w stanie rozwiązać umów pomimo niemożności wywiązania się przez dłużnika ze swoich zobowiązań. Zatrzymaj niekończący się cykl zadłużenia. 

Proces restrukturyzacji pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu spółki przed potencjalną upadłością. Dzięki temu strategicznemu posunięciu ryzyko odpowiedzialności członków zarządu może zostać znacząco ograniczone lub wręcz wyeliminowane w przypadku zadłużonych spółek. 

Zastanawiasz się nad ceną restrukturyzacji? 

Koszt restrukturyzacji może się różnić w zależności od wielu czynników. Rozumiemy jednak, że jasne zrozumienie kosztów jest niezbędne. Pomożemy Ci podjąć świadomą decyzję, przedstawiając spersonalizowaną wycenę. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej. Istotnym elementem każdego postępowania restrukturyzacyjnego jest przedstawienie wierzycielom realnych i akceptowalnych propozycji układowych. Jest to rodzaj ugody, do której dochodzi wspólnie ze wszystkimi wierzycielami. 

Nasze podejście do restrukturyzacji zadłużenia polega na rozłożeniu zaległego zadłużenia na szereg rat, które można spłacić. Powszechną alternatywą dla powyższych metod jest umorzenie części kwoty kapitału. Dzięki temu kwota do spłaty jest znacznie niższa od zadłużenia wynikającego ze zobowiązań umownych. 

Podsumowanie

Warto pamiętać, że nawet pozornie niewielki dług, np. 300 000 zł, może mieć znaczący wpływ na spłatę odsetek. Decyzja o spłacie tylko części odsetek może skutkować koniecznością spłaty całego zadłużenia o setki tysięcy złotych mniej.  Wydatki związane z postępowaniem restrukturyzacyjnym mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostateczna suma jest ustalana na podstawie takich czynników, jak całkowita kwota zadłużenia, złożoność sprawy i czas potrzebny na postępowanie. Warto jednak zwrócić uwagę na potencjalne korzyści oraz fakt, że spłatę można rozłożyć na kilka miesięcy. Biorąc pod uwagę te czynniki, mądrze jest zbadać dostępne opcje i rozważyć wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego.

Skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu 889-808-743 lub pod adresem

czytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *